Onkologia

Profilaktyka onkologiczna

Powszechnie wiadomo, że nowotwór to choroba wywołana deregulacją funkcji komórek. Dzięki współczesnej nauce możliwe jest kontrolowanie tego rodzaju zaburzeń w rehabilitacji onkologicznej.

Doktor medycyny, laureat Nagrody Nobla Otto Warburg w roku 1925 odkrył możliwość zapobiegania rakowi. Wyraźnie określił, że główną najbardziej fundamentalną przyczyną raka jest zbyt mała ilość tlenu docierająca do komórek.Bazując na bardzo dokładnych eksperymentach, które on i wielu innych uczonych wielokrotnie weryfikowali, odkrył i ogłosił, że główną przyczyną raka jest zbyt mała ilość tlenu docierająca do komórki – niedotlenienie.

Dostarczenie do komórek rakowych większej ilości tlenu hamuje proces ich złośliwienia, a niekiedy przyczynia się do ich zniszczenia. Rozwiązanie to cieszy się coraz większym uznaniem w środowiskach medycznych także jako profilaktyka antyrakowa.

Tlen podany pod zwiększonym ciśnieniem przyczynia się do wzmożenia pracy układu immunologicznego, a tym samym wpływa na poprawę odporności organizmu. Ponadto przyczynia się do:

  • rewitalizacji komórek, co następuje dzięki dotlenieniu tkanek oraz doprowadzeniu do nich wszystkich składników odżywczych,
  • ograniczeniu ryzyka uszkodzeń inicjujących powstanie nowotworu,
  • oczyszczenia organizmu z toksyn oraz metali ciężkich (substancji rakotwórczych),
  • zmniejszenia poziomu białka C-reaktywnego, TNF-alfa (czynnika martwicy nowotworów) oraz innych markerów stanu zapalnego w organizmieRehabilitacja organizmu po radio i chemioterapii

Terapia hiperbaryczna stanowi wsparcie w odbudowie tkanek zniszczonych w wyniku radioterapii. Ma wpływ na naczynia włosowate (odpowiedzialne za właściwe odżywienie kości, skóry i błon śluzowych). Do stymulacji ich wzrostu oraz rozwoju przyczynia się tlen, który korzystnie wpływa również na powstawanie nowych tkanek. Skuteczność leczenia HBOT jest potwierdzana przez wielu światowej sławy specjalistów, którzy rekomendują tlenoterapię hiperbaryczną. Są zgodni w kwestii pozytywnych efektów, wynikających ze zwiększenia podaży tlenu do uszkodzonej tkanki. Z poczynionych obserwacji wynika, że ma to wpływ na:

  • tworzenie nowych naczyń krwionośnych,
  • poprawę ukrwienia tkanek,
  • lepszą regenerację uszkodzonych tkanek.

Postaw na bezpieczeństwo i profesjonalizm!

Posiadamy gabinet w Słupsku z w pełni atestowanymi i certyfikowanymi komorami hiperbarycznymi
oraz koncentratorem który wytwarza aż 10L czystego tlenu na minutę. Dbamy o Wasze bezpieczeństwo i zdrowie!

Zapewniamy najwyższej klasy sprzęt medyczny o najlepszych, możliwych parametrach. Dbamy o Wasze bezpieczeństwo i efekty terapii. Jako jedyni w Słupsku dysponujemy najwyższej klasy koncentratorami tlenu posiadającymi tzw. karty medyczne. Gabinet jest zabezpieczony przed Covid-19. Otrzymał Certyfikat FIRMA GODNA ZAUFANIA 2021, jest laureatem ORŁÓW MEDYCYNY 2020 i plebiscytu Gabinet polecany przez pacjentów 2021.

ZASTOSOWANIA

KONTAKT

Odezwij się do nas!

ul. Stefana Starzyńskiego 3
76-200 Słupsk

736-044-998

[email protected]

DOJAZD