PYTANIA I ODPOWIEDZI

Tlenoterapia hiperbaryczna jest efektywną metodą dostarczania tlenu do wszystkich organów i tkanek organizmu. Polega ona na oddychaniu powietrzem o bardzo wysokiej zawartości tlenu w komorze, w której panuje ciśnienie wyższe od atmosferycznego. Terapia bazuje na pobudzeniu naturalnych mechanizmów gojenia i procesów naprawczych w organizmie. Nasycenie komórek tlenem w warunkach podwyższonego ciśnienia wpływa na poprawę krążenia krwi w organizmie oraz lepsze dotlenienie wszystkich, w tym również chorych narządów i tkanek. Mogą to być miejsca po ciężkich kontuzjach, przeszczepach, poparzeniach, zakażeniach tkanek miękkich lub trudno gojące się rany.

ATA jest terminem używanym do mierzenia ciśnienia powietrza otaczającego nas w danym momencie i oznacza tzw. atmosferę absolutną. Punktem wyjścia jest ciśnienie 1.0 ATA, którego doświadczamy stojąc na poziomie morza. W trakcie tlenoterapii hiperbarycznej jest ono sumą ciśnienia atmosferycznego i tego panującego w komorze.

Nie zaobserwowano żadnych niebezpiecznych działań niepożądanych przy stosowaniu łagodnej hiperbarycznej terapii tlenowej, jednak niektóre osoby mogą doświadczyć lekkiego zmęczenia w początkowej fazie terapii. Jest to naturalny objaw związany z oczyszczaniem się organizmu z toksyn.

W trakcie wzrostu lub spadku ciśnienia w komorze można doświadczyć niewielkiego ucisku w uszach, podobnego jak podczas startu czy lądowania samolotu.

Toksyczność tlenu i działania niepożądane są rzadkie i odnoszą się do tlenoterapii hiperbarycznej w zastosowaniach klinicznych pod wysokim ciśnieniem. Takie terapie są przeprowadzane pod nadzorem lekarza oraz przeszkolonego technika.

Nie zaleca się korzystania z tlenoterapii hiperbarycznej w przypadku występowania ostrych stanów zapalnych uszu, infekcji wirusowych i gorączki, nieleczonej odmy i choroby płuc z retencją CO2, padaczki, zapalenia nerwu wzrokowego, wrodzonej sferocytozy, ciąży, posiadania rozrusznika serca oraz stosowanie niektórych leków.

W komorze hiperbarycznej możemy przebywać w dowolnym stroju, ale najlepiej sprawdzają się luźne, bawełniane ubrania zapewniające przewiewność i swobodę ruchów.

Możemy zabrać ze sobą przedmioty pomagające nam zrelaksować się oraz spędzić czas w sposób przyjemny. Mogą to być np. książki, laptopy, tablety i smartfony, gry planszowe, kolorowanki, etc.

Można również zabrać ze sobą niektóre przyrządy do ćwiczeń fizycznych np. gumy treningowe.

W komorach (zwłaszcza o większej średnicy, tj. 90 cm) można wykonywać pewne ćwiczenia fizyczne. Ruch i wysiłek w komorze hiperbarycznej potęguje efekt odżywiania komórek, czyniąc terapię jeszcze bardziej efektywną.

Nie ma ograniczeń wiekowych. Mogą korzystać z tlenoterapii niemowlęta, u których podczas porodu wystąpiły problemy z niedotlenieniem. Nie ma także górnej granicy wieku. Zawsze terapia jest dostosowywana indywidualnie do wieku i problemu zdrowotnego.

Wysokie ciśnienie nie jest przeciwskazaniem do skorzystania z terapii. Osoby które mają problemy z nadciśnieniem jak najbardziej powinny korzystać z komór hiperbarycznych, ponieważ mogą one wyregulować (obniżyć) ciśnienie w krwi tętniczej.

Przed skorzystaniem z tlenoterapii należy mieć pewność że koncentrator jest sprzętem medycznym i wytwarza odpowiednią ilość tlenu. Bezpieczna komora to taka która posiada certyfikat unijny CE i jest zgodna z jej dyrektywami. Mamy wtedy pewność, ze ciśnienie, które jest wytwarzane wewnątrz komory jest tym właściwym. Odpowiednie certyfikaty sprawiają że możemy się czuć w pełni bezpiecznie.

Postaw na bezpieczeństwo i profesjonalizm!

Posiadamy gabinet w Słupsku z w pełni atestowanymi i certyfikowanymi komorami hiperbarycznymi
oraz koncentratorem który wytwarza aż 10L czystego tlenu na minutę. Dbamy o Wasze bezpieczeństwo i zdrowie!

Zapewniamy najwyższej klasy sprzęt medyczny o najlepszych, możliwych parametrach. Dbamy o Wasze bezpieczeństwo i efekty terapii. Jako jedyni w Słupsku dysponujemy najwyższej klasy koncentratorami tlenu posiadającymi tzw. karty medyczne. Gabinet jest zabezpieczony przed Covid-19. Otrzymał Certyfikat FIRMA GODNA ZAUFANIA 2021, jest laureatem ORŁÓW MEDYCYNY 2020 i plebiscytu Gabinet polecany przez pacjentów 2021.

ZASTOSOWANIA

KONTAKT

Odezwij się do nas!

ul. Stefana Starzyńskiego 3
76-200 Słupsk

736-044-998

[email protected]

DOJAZD