Dermatologia

Choroby skóry

Choroby skóry, które z powodzeniem leczą zabiegi HBOT to, między innymi, łuszczyca, trądzik, egzema, atopowe zapalenie skóry, trądzik różowaty.

Zabiegi tlenoterapii hiperbarycznej z powodzeniem stosuje się w leczeniu chorób dermatologicznych. Tlen działa korzystnie nie tylko na skórę dotkniętą zmianami chorobowymi;. Wzmacniające działanie na układ immunologiczny pozwala na usunięcie obecnych infekcji oraz nie dopuszcza do powstania nowych zakażeń. Terapia hiperbaryczna jest tak skuteczna ponieważ poprzez poprawę utlenowania tkanek stymuluje czynniki odpowiedzialne za ich gojenie. Zastosowaniu tlenoterapii hiperbarycznej HBOT. Badanie przeprowadzone przez P.-O. Barr opisujące lecznicze działanie terapii HBOT które zostały opisane w artykule „ Hyperbaric Oxygen Therapy in Dermatology” zamieszczonym w British Journal of Dermatology. Komora hiperbaryczna jest rewelacyjnym narzędziem w leczeniu wielu chorób skóry. Dzięki zastosowaniu komory hiperbarycznej możliwe jest maksymalne dotlenienie tkanek organizmu oraz redukcja wszelkich ognisk zapalnych,bakteryjnych na skórze lub wewnątrz skóry. Zabieg działa stymulująco na fibroblasty które odpowiedzialne są za syntezę m.in kolagenu i elastyny czyli włókien zapewniających elastyczność skórze. Dotlenienie sprzyja wzmożonej regeneracji nabłonka.

Kolejną korzyścią jaką daje HBOT jest przyspieszone usuwanie toksyn. Wziąwszy pod uwagę, że skóra odgrywa ogromną rolę w procesie detoksykacji, a toksyny najczęściej dają o sobie znać właśnie w postaci wyprysków czy przebarwień, sprawne i skuteczne usunięcie toksyn może przynieść nieoczekiwane rezultaty jeśli chodzi o wygląd skóry.

Tlenoterapia hiperbaryczna przyczynia się do zdrowia naszej skóry wykorzystując różnorakie mechanizmy – efektywniejszą syntezę kolagenu i elastyny, wsparcie procesu detoksykacji, wzmocnienie układu immunologicznego, nasilenie procesu angiogenezy oraz zwiększone wytwarzanie komórek macierzystych. Wszystko to sprawia, że nie tylko czujemy się młodsi, silniejsi i pełni energii – nasz wygląd jest wizytówką naszego wnętrza i potwierdzeniem optymalnego zdrowia. W ten sposób leczymy przyczyny, a nie tylko skutki wielu chorób skórnych.

W przypadku zdrowej skóry optymalne dotlenienie tkanek przyspiesza procesy syntezy kolagenu oraz elastyny, gojenie różnorakich uszkodzeń oraz usuwanie toksyn sprawiając, że cera staje się promienna i odmłodzona.

Tlen jest bardzo ważnym elementem uczestniczącym w procesach proliferacyjnych w skórze. Wspiera on odnowę i regenerację tkanek. Ponadto działa przeciwzapalnie. Dlatego coraz więcej salonów kosmetycznych zaleca stosowanie HBOT po zabiegach laserowych oraz peelingach chemicznych czy mechanicznych.

Bibliografia
P.-O. Barr, Wera Enfors, Gunnel Eriksson, „Hyperbaric Oxygen Therapy in Dermatology”, British Journal of Dermatology, June 1972

Postaw na bezpieczeństwo i profesjonalizm!

Posiadamy gabinet w Słupsku z w pełni atestowanymi i certyfikowanymi komorami hiperbarycznymi
oraz koncentratorem który wytwarza aż 10L czystego tlenu na minutę. Dbamy o Wasze bezpieczeństwo i zdrowie!

Zapewniamy najwyższej klasy sprzęt medyczny o najlepszych, możliwych parametrach. Dbamy o Wasze bezpieczeństwo i efekty terapii. Jako jedyni w Słupsku dysponujemy najwyższej klasy koncentratorami tlenu posiadającymi tzw. karty medyczne. Gabinet jest zabezpieczony przed Covid-19. Otrzymał Certyfikat FIRMA GODNA ZAUFANIA 2021, jest laureatem ORŁÓW MEDYCYNY 2020 i plebiscytu Gabinet polecany przez pacjentów 2021.

ZASTOSOWANIA

KONTAKT

Odezwij się do nas!

ul. Stefana Starzyńskiego 3
76-200 Słupsk

736-044-998

[email protected]

DOJAZD