Borelioza

Borelioza to bardzo niebezpieczna choroba, z którą często nie radzą sobie antybiotyki – szczególnie w przypadku, gdy nie podejmiemy leczenia krótko po kontakcie z kleszczem. Lista objawów boreliozy jest bardzo długa – u pacjentów występują m.in.: gorączka, dreszcze, poty, uderzenia gorąca, zapalenia stawów oraz wiele objawów ze strony ośrodkowego układu nerwowego (borelioza może występować pod postacią zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych i mózgu, a zatem objawami mogą być silne bóle głowy, sztywność karku, nudności i wymioty).

Tlenoterapia hiperbaryczna redukuje stany zapalne i już na początku terapii może złagodzić lub eliminować niektóre z objawów przewlekłej infekcji. Dodatkowo regularne sesje HBOT wspierają organizm podczas długotrwałej antybiotykoterapii. Tlen to silny środek bakteriobójczy, zaś Borrelia burgdorferi (bakterie wywołujące boreliozę) umierającą w obfitej ilości tlenu. Co ważne: tlenoterapia jest skuteczna wobec baterii beztlenowych, które wywołują wiele infekcji zagrażających życiu. Tlen zabija wewnątrzkomórkowe bakterie (np. Mycoplazma, Bartonella), wirusy i pierwotniaki, wspomagając rozwój nowych komórek. Wśród pacjentów z boreliozą, którzy w leczeniu wykorzystują tlenoterapię, zaobserwowano tzw. reakcję Jarischa-Herxheimera, która zachodzi wówczas, gdy z zabitych antybiotykiem bakterii zostaje wydzielona toksyna. To najlepszy dowód na to, że duże dawki tlenu są toksyczne dla bakterii Borrelia burgdorferi.

Działający jak antybiotyk tlen zakłóca metabolizm bakterii. Ponadto w wyniku tlenoterapii powstają wolne rodniki, które są toksyczne dla mikroorganizmów, zaś sama terapia może okazać się złotym środkiem w przypadku infekcji opornych na antybiotyki. Jeśli zaś dodatkowo w leczeniu wykorzystujemy antybiotykoterapię – podawanie tlenu pod wyższym ciśnieniem w komorze hiperbarycznej sprawi, że działanie leków będzie skuteczniejsze (tlen jest niezbędny przy transporcie antybiotyku do bakterii). Skuteczność tlenoterapii hiperbarycznej w leczeniu boreliozy potwierdziły badania – w 1998 r. zespół doktora Williama Fife’a sprężał chorych na boreliozę pacjentów do ciśnienia 2,36 ATA i podawał im do oddychania czysty tlen. Efekt? Blisko 85 proc. pacjentów zaobserwowało znaczącą poprawę – niektóre objawy choroby znikały całkowicie. Co ważne – stan wielu pacjentów przed zastosowaniem tlenoterapii pogarszał się nawet pomimo leczenia. Dopiero tlenoterapia hiperbaryczna przyniosła pozytywne efekty.

Postaw na bezpieczeństwo i profesjonalizm!

Posiadamy gabinet w Słupsku z w pełni atestowanymi i certyfikowanymi komorami hiperbarycznymi
oraz koncentratorem który wytwarza aż 10L czystego tlenu na minutę. Dbamy o Wasze bezpieczeństwo i zdrowie!

Zapewniamy najwyższej klasy sprzęt medyczny o najlepszych, możliwych parametrach. Dbamy o Wasze bezpieczeństwo i efekty terapii. Jako jedyni w Słupsku dysponujemy najwyższej klasy koncentratorami tlenu posiadającymi tzw. karty medyczne. Gabinet jest zabezpieczony przed Covid-19. Otrzymał Certyfikat FIRMA GODNA ZAUFANIA 2021, jest laureatem ORŁÓW MEDYCYNY 2020 i plebiscytu Gabinet polecany przez pacjentów 2021.

ZASTOSOWANIA

KONTAKT

Odezwij się do nas!

ul. Stefana Starzyńskiego 3
76-200 Słupsk

736-044-998

[email protected]

DOJAZD